Wybieramy pilnik doskonały

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Pięknie wypielęgnowane dłonie to chluba wielu kobiet. By jednak takimi były, muszą być odpowiednio traktowane. Często, z niewiedzy popełniamy błędy, które nie wpływają korzystnie na ich ogólny wygląd.

Dowodem na to może być błędnie dobrany pilnik. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że piłując paznokcie wersją metalową, uszkadzamy często płytkę sprawiając, że choć nadany jest im kształt, mają tendencję do rozdwajania się. Pilnik musi być delikatny. Do wyboru mamy tradycyjne, cienkie lub grubsze, zawierające piankę. Pilniki papierowe są stosunkowo tanie, jednak trzeba je częściej wymieniać. Droższe, szklane starczają na dłużej i nie niszczą krawędzi płytki paznokcia.

Sztuczne paznokcie wymagają innych pilników i warto o nie zapytać w salonie kosmetycznym.

Nie sam dobrze dobrany pilnik gwarantuje zdrowe i dobrze wyglądające płytki. Przed ich wypiłowaniem ustaw pilnik pod kątem 45 stopni. W takim położeniu nie uszkodzi on paznokcia podczas piłowania. Ważne, by piłować je w jednym kierunku, jeśli zrobimy to w dwóch, krawędź może zostać uszkodzona, przez co paznokieć będzie się rozdwajał.
Piłuj paznokcie w środkowej jego części, zbyt mocne piłowanie ich po bokach doprowadza do częstszych jego połamań.

Stosując polerkę wykonuj ruchy na boki, ale nie rób tego zbyt często, bo ściera ona warstwę paznokci, powodując, że stają się one bardziej łamliwe. Bezpieczna częstotliwość jej stosowania to jeden raz w miesiącu. Rozpoczynamy od największej ziarnistości a kończymy na najbardziej delikatnej. Kiedy płytka paznokcia jest nierówna, tym bardziej nie powinniśmy jej polerować.
Taki stan świadczy o niedoborze witaminy C. Ścieranie wierzchniej warstwy paznokcia przyczyniłby się do jeszcze większych jego uszkodzeń, sprawiając, że będą bardziej podatne na łamanie i rozdwajanie się.

Decydując się na skracanie paznokci nie rób tego nożyczkami czy cążkami. Narzędzia te uszkadzają paznokcie, powodując liczne odpryski. Nawet najmniejszy zadzior może spowodować dalsze uszkodzenie. Lepiej skracać paznokcie piłując je pilnikiem. W ten sposób mamy gwarancję, że płytka będzie odpowiednio skrócona a jej krawędzie gładkie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*