Rower czy bieganie?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Trening fitness powinien być obowiązkowym codziennym zajęciem dla każdego obywatela świata. Na szczęście, określenie to nie musi oznaczać od razu podnoszenia ciężarów na siłowni albo brania udziału w maratonach dookoła całego wielkiego miasta.

Wręcz przeciwnie, dla własnego zdrowia wystarczy od czasu do czasu, ale regularnie, wyjść z domu i pojeździć na rowerze lub pobiegać. Pytanie tylko co wybrać? Koszt butów do biegania jest co prawda o wiele mniejszy niż koszt roweru, niemniej nie są to kwoty duże.

Najlepszym bez wątpienia wyborem będzie połączenie obu tych sportów w jeden wielobojowy trening fitness, dzięki czemu nie tylko będziemy od czasu do czasu pozwalali odpocząć pewnym grupom mięśni, ale też znacząco wpłyniemy na atrakcyjność naszych zajęć.

Urozmaicanie to niezwykle istotny element każdej pracy, także fizycznej, wobec tego nie próbujmy na siłę pozbyć się z naszego życia ani roweru ani butów do biegania. O wiele lepiej wyjdziemy na umiejętnym łączeniu obu tych form aktywności fizycznej.

Rower jako trening Fitness

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są regularne ćwiczenia fizyczne lub chociaż tak zwane „ruszanie się”. Niemniej, nasze marzenia związane z codzienną pracą na siłowni prawdopodobnie nigdy się nie spełnią, po części z powodu braku czasu, a po części – braku ochoty.

Istnieje jednak bardzo dużo zajęć zdrowotnych, które ani nie wyczerpują jak profesjonalny trening, ani nie zajmują zbyt wiele czasu. Są po prostu przyjemnym spędzaniem wieczorów. Doskonałym przykładem takiego zajęcia jest jazda na rowerze.

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak jazda na rowerze może wpłynąć na samopoczucie i stan zdrowia. Nie bez przyczyny jest to ważny element regularnego treningu fitness, spędzanie czasu na rowerze ma bowiem ogromny wpływ na nasz układ krwionośny.

Poza tym, jest to swego rodzaju rozrywka, o czym doskonale możemy się przekonać w lecie, zwiedzając okoliczne lasy i ścieżki rowerowe, zwłaszcza nad jeziorami. Rower jest więc doskonałym wyborem dla osób które chcą trenować, ale nie chcą chodzić na siłownię.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*