Pierwsze objawy depresji

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Życie w dzisiejszych czasach nie należy do najprzyjemniejszych. Coraz trudniej utrzymać pracę, a także utrzymać się na rynku pracy. Ludzie posiadają coraz więcej zobowiązań i w związku z tym mało czasu na odpoczynek. Dodatkowo równie często pojawiają się kłopoty z brakiem pieniędzy, a to wpływa na kłopoty osobiste. Powoduje to, że ludzie bardzo często popadają w różne choroby psychiczne. Jedną z najczęściej występujących jest depresja.

Depresja nie może być lekceważona. Fakt, że człowiek często czuje się przygnębiony i nie czuje motywacji do życia powinien skłonić do odwiedzenia lekarza. Wizyta taka jest konieczna, aby ustalić powód złego samopoczucia i rozpocząć odpowiednie leczenie. Nie leczona depresja może doprowadzić do próby samobójczej, a często nawet śmierci.

Z powodu depresji osoba chora nie ma ochoty na jakiekolwiek kontakty międzyludzkie. Nie ma także siły podnieść się rano z łóżka i radzić sobie z problemami. Depresja zjawia się zimą, gdy dni są bardzo krótkie i staje się szaro.

Nie należy jednak mylić depresji z zimowym zniechęceniem organizmu. Czasem, gdy czujemy się rozdrażnieni i nie chcemy iść pracować, podejrzewamy, że chorujemy na depresję. Depresja nie jest jednak zwykłym zmęczeniem. To długie poczucie braku motywacji a także niska ocena samego siebie i znikome wsparcie u najbliższych. Czasami choroba ta zmienia się również w inne choroby, bardziej fizyczne, ponieważ człowiek traci odporność i organizm nie potrafi sam walczyć z zagrożeniami. Nie wolno lekceważyć depresji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*