Elektroniczna Orteza E-MAG Active

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Otto Bock przedstawia – E-MAG Active – pierwszy, elektronicznie kontrolowany system stawu kolanowego z kontrolowaną fazą podporu i swobodnego wymachu, niezależnie od stawu skokowego i strony podeszwowej stopy.

Inteligentny sensor systemu pomiaru dokonuje analizy pozycji nogi podczas chodu, dzięki czemu umożliwia naprzemienne chodzenie zginając stawy kolanowe.

Decydujący walor: jako że orteza działa niezależnie od stawu skokowego i podeszwy stopy, pacjent może używać funkcji ortezy nawet jeśli jego staw skokowy jest ich pozbawiony. 

Każdego roku kilka tysięcy osób z amputacją w obrębie kończyny dolnej otrzymuje protezę. W każdym przypadku podstawowym zadaniem protezy jest umożliwienie jak najsprawniejszego poruszania się w pozycji pionowej. Daje to możliwość powrotu do „normalnego” życia. aby tak się stało nie wystarczy sama nawet najlepsza proteza. Zależy to od chęci, determinacji oraz sprawności osoby zaprotezowanej.

W przypadku amputacji kończyn, dobór odpowiedniej protezy uzależniony jest od stopnia niepełnosprawności pacjenta i jego przygotowania do nowego trybu życia. Aby ułatwić mu przystosowanie się do nowej sytuacji, specjaliści zajmujący się protetyką opracowali tzw. Stopnie Mobilności.

Aby odpowiedzieć na pytanie, czym są Stopnie Mobilności i w jakim zakresie ułatwiają dobór protezy, należy określić samo pojęcie protetyki. 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*