Bóle pleców

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jest to jedna z najbardziej uciążliwych i popularnych przypadłości. Narzeka na nią wielu ludzi i niestety bardzo często uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Prawdą jest niestety fakt, że w większości przypadków jesteśmy sami sobie winni, a ten ból spowodowany jest niewłaściwym dbaniem o nasze zdrowie. Najczęściej spotykany jest ból w dolnej części pleców. Spowodowany jest on głównie niewłaściwą postawą, zbyt długą pozycją siedząca, czy dźwiganiem ciężarów. Jeśli poczujemy pierwsze dolegliwości, warto zadbać o siebie i ograniczyć wszelkie obciążenia do minimum.

Warto jest spożywać odpowiednie leki przeciwbólowe, jednak należy pamiętać, że jest to jedynie leczenie objawowe. Pomocny może okazać się tu również masażysta czy kręgarz. Z częstym bólem pleców mogą zmagać się również osoby otyłe. Zbawienna będzie tu utrata zbędnych kg w celu odciążenia kręgosłupa. W profilaktyce tego schorzenia ważna jest również gimnastyka i odpowiednia dawka ruchu. Należy również ograniczyć palenie tytoniu. Czasami bywa tak, że ból pleców świadczy niestety o poważniejszych schorzeniach. Dzieje się tak kiedy mimo zmiany trybu życia dalej dokucza nam uporczywy ból. Do lekarza należy zgłosić się również kiedy takiemu bólowi towarzyszą bóle klatki piersiowej, spadek masy ciała, utrzymująca się gorączka czy deformacja kręgosłupa.

Niezależnie od tego jaki charakter przybiera pojawiający się ból pleców nigdy nie należy go lekceważyć, ponieważ nawet ten niegroźny, nieleczony może prowadzić do poważnych powikłań, które prowadzą do przewlekłych dolegliwości. Do jednych z najgroźniejszych powikłań należą między innymi uszkodzenia rdzenia kręgowego i mózgu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*