Leki na astmę oskrzelową

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zdiagnozowanie astmy oskrzelowej nie jest wyrokiem, chociaż przypadłość ta jest określana jako nieuleczalna. Wykrycie choroby umożliwia podjęcie leczenie, które wyeliminuje objawy i pozwoli choremu wrócić do normalnego trybu życia. Poniżej zebraliśmy listę najpopularniejszych inhalatorów wziewnych stosowanych w leczeniu astmy oskrzelowej.

Ventolin

Ventolin to skuteczny inhalator, który szybko łagodzi napad astmy i rozszerza oskrzela. Podany podczas duszności wpływa na zmniejszenie stanu zapalnego oskrzelików płucnych. Lek może być również stosowany przed samym atakiem, gdy pacjent zaczyna odczuwać powolne kurczenie się oskrzeli.

Clenil Modulite

Clenil Modulite to inhalator prewencyjny, który stosowany codziennie zmniejsza częstotliwość pojawiających się ataków astmy. Zawiera beklometazon, który jest steroidem szybko zwalczającym stany zapalne dróg oddechowych.

Flixotide

Flixotide to lek, który stosowany regularnie zapobiega atakom astmy. W swoim składzie zawiera steroid – propionian flutikazonu, który łagodzi podrażnienia pojawiające się płucach, dzięki czemu zmniejsza ryzyko wystąpienia ataku astmy. Występuje w dwóch wariantach: Flixotide Evohaler oraz Flixotide Accuhaler.

Pulmicort

Pulmicort to inhalator przeznaczony do leczenia prewencyjnego astmy. Budezonid zawarty w aerozolu jest substancją, która skutecznie zapobiega atakom choroby poprzez swoje działanie przeciwzapalne. Pulmicort zmniejsza obrzęki i podrażnienia w dolnych drogach oddechowych.

Qvar

Qvar to preparat na astmę zawierający beklometazon, który likwiduje obrzęki w płucach oraz ułatwia oddychanie. Lek działa prewencyjnie, dzięki czemu ogranicza częstotliwość pojawiających się napadów astmy. Qvar występuje w trzech wariantach: Autohaler, Aerezol oraz Easy-Breathe.

Seretide

Seretide to innowacyjny preparat, ponieważ zawiera kombinację aż dwóch substancji czynnych. Zażywanie codziennie tego leku hamuje rozwój choroby i pozwala na przejęcie kontroli nad pojawiającymi się atakami astmy.

Symbicort

Symbicort Turbohaler to inhalator, którego dawki wziewne należy przyjmować codzienne, aby uniknąć pojawiania się symptomów astmy. Lek zawiera dwie substancje czynne, które zwalczają stany zapalne w płucach i hamują rozwój astmy.

Atrovent

Atrovent to lek stosowany w profilaktyce astmy oraz chorób płuc. Lek ten udrażnia drogi oddechowe, likwiduje ucisk w klatce piersiowej oraz rozszerza oskrzela. Atrovent skutecznie zapobiega i eliminuje napady astmy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*